+421 919 020 208

Objavujte krásy Duchonky

Penzión Slniečko je ideálnym štartovacím miestom za miestnymi prírodnými krásami. Lesy v okolí Duchonky ponúkajú príjemné prechádzky alebo cykloturistiku po vyznačených cyklotrasách. V lesoch sa dobre darí hubám a iným lesným plodom. Najznámejšia cyklotrasa je Kulháň - Duchonka - dolina potoka Železnica. Nenáročná, dobre značená cyklistická trasa s prevažne miernym stúpaním vedúca lesníckym náučným chodníkom a údolím bývalej lesnej železnice baróna Stummera z roku 1913. Cesta väčšinou vedie v tieni stromov a je vhodná aj pre deti. Pre zdatnejších cyklistov je vhodný modrý okruh spájajúci 3 priehrady v okolí: Duchonku, Nemečky, Tesáre a jeho súčasťou je aj návšteva Topoľčianskeho hradu.

Verím, že sme vás dostatočne navnadili a pri najbližšej návšteve Duchonky a Penziónu Slniečko nezabudnete pribaliť bicykle.

 

 

Kam na výlet?

Ak vás omrzí leňošenie pri bazéne v Penzióne Slniečko, máme pre vás niekoľko tipov na výlety v okolí. Pre milovníkov vodných športov je tu možnosť člnkovania alebo vodného bicyklovania na vodnej nádrži Duchonka. Po turistickej značke sa môžete vydať na zrúcaninu Topoľčianskeho hradu. Pre rodiny s deťmi odporúčame prechádzku náučným chodníkom na Kulháň, kde si môžete vychutnať miestnu špecialitu údeno-pečené pstruhy alebo uloviť vlastného pstruha. Deti určite zaujme návšteva neďalekej dedinky Bojná, kde okrem zverinca na Ranči pod Babicou môžete navštíviť aj Archeologické múzeum Veľkej Moravy. Pokračovať môžete výletmi do Topoľčianok, Bojníc či Piešťan.

Stačí si len vybrať a odštartovať poznávaciu cestu za okolitými krásami.

Oddych a relax pri rybačke

Zarybnením vodnej nádrže Duchonka sa tu vytvorili výborné podmienky na rybolov. Z Penziónu Slniečko je k vodnej nádrži nie viac ako 5 minút. Nezabudnite si vybaviť rybárske povolenie v miestnej organizácii SRZ Topoľčany! Na trávnatých a piesočnatých plážach Duchonky deti potešia hojdačky, exteriérový stolný tenis, volejbalové ihrisko či miesta na športovanie a hry.  V sezóne sa môžete občerstviť v miestnych bufetoch.

Počas letných víkendových večerov môžete okúsiť nočný život v miestnych legendárnych podnikoch - Hrádza alebo Malá Breza. I letné festivaly lákajú čoraz viac návštevníkov na Duchonku. 

 

Ďalšie zaujímavé miesta, ktorými sa môžete inšpirovať pri plánovaní víkendového pobytu, výletu alebo dovolenky, nájdete napríklad na stránkach Hiking.sk.

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím